SEDLOŇOV

TJ Sokol Sedloňov

Oficiální prezentace: www.skisedlonov.cz

Adresa: TJ SOKOL Sedloňov, pošta Deštné v O. h., 517 91 Sedloňov

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Každoročně pořádané akce pro veřejnost:

  • SnowContest - tradiční snowboardový závod
  • O pohár Sedloňova - silniční běh na 10 km s tradicí od roku 1971
  • Rampušák - rej karnevalových masek na lyžích, závod lyžníků
  • Pašeráckou stezkou - turistický pochod

 

Provozovny:

Lyžařský areál a snowpark Sedloňov - www.skisedlonov.cz

Penzion Hrad Sedloňov - www.skisedlonov.cz

 

Roku 2005 jsme oslavili 40 let od založení...

Založení tělovýchovné organizace předcházela přestavba třídy v přízemí budovy školy v roce 1964. S nadšením se do práce zapojila mládež i dospělí v čele s p. Lubošem Duzbabou. Podle zápisu v kronice se jednalo o 24 nadšenců. Tělovýchovná jednota byla založena 15. 3. 1965 na ustavující schůzi pod názvem SOKOL SEDLOŇOV. Svou činnost zahajovala s 45 dospělými členy novými a 6 členy, kteří přestoupili z okolních jednot. Předsedou byl zvolen p. Luboš Duzbaba, tajemníkem p. Horst Grim a hospodářem p. Max Schmid. A hned se rozběhlo pravidelné cvičení ZTV v tělocvičně. Přibyli žáci, takže počet členů se zvýšil na 85. Z toho bylo 15 mužů, 15 žen, 13 dorostenců a dorostenek, 45 žáků a žákyň.

Kromě cvičení v tělocvičně se členové účastnili brigád na údržbě a obnově tělocvičny, hřiště, ale také při sběru šrotu a při senoseči. Byla pořádána utkání v kopané, hrála se odbíjená na hřišti za školou.

V letech 1968 až 1969 počala činnost ochabovat, do tělocvičny chodili pravidelně jen někteří. V roce 1970 dokonce hrozilo zrušení naší tělovýchovné jednoty okresním výborem ČSTV pro nečinnost.

Záchrany se ujali p. Jiří Šinták a p. Horst Grim. Byl ustanoven nový výbor a 3. 3. 1971 byla činnost TJ obnovena se 40 členy, později se 100 členy.

K dřívějším činnostem se postupně přidávaly další, jako stolní tenis, šachy, turistika, taneční zábavy.

V roce 1971 (2. 10.) proběhl l. ročník silničního běhu O pohár Sedloňova za účasti 17 závodníků.

Od roku 1972 se činnost opět rozšířila pořádáním dětských karnevalů, plaveckých výcviků, přespolních běhů, besed s diapozitivy, společných výletů, pálením čarodějnic, Ohňů míru, Dětského dne, soutěže O nejsilnějšího muže, stanového tábora pro děti, pěších turistických výletů nebo výletů na běžkách, zimního táboření.

V roce 1973 (16. 6.) se konal l. ročník turistického pochodu na 30 km Pašeráckou stezkou za účasti 60 turistů. Ani se nechce věřit, že tehdy stezku zkrácenou na 20 km s chutí ušli i žáci l. ročníku základní školy.

V roce 1974 kromě již zaběhnutých akcí byl v Sedloňově uskutečněn Zimní turistický sraz mládeže ČSTV, přebor TJ v přespolním běhu, naši členové se zúčastnili dálkových pochodů, někteří sjížděli řeky na kánoích.

Po důkladném nácviku se v roce 1975 někteří členové - muži zúčastnili spartakiádního vystoupení v Humenném, v Rychnově nad Kněžnou, v Dobrušce, Týništi nad Orlicí a v Praze.

Rok 1976 byl zahájen Novoročním během za účasti 14 běžců.

Z dalších nových činností vypisuji z kroniky přespolní běh, běh do vrchu, závod ve skoku do dálky, výlet na kolách, l. ročník pochodu Prázdninová pětadvacítka.

V roce 1977 se zvýšil počet členů na 115. Uskutečnil se l. ročník přejezdu na lyžích Po stopách Pašerácké stezky.

Od roku 1979 se členové zabývali myšlenkou postavit lyžařský vlek. A tak roku 1981 začal sloužil lyžařům přenosný vlek TLE (SLOV ŠPORT Žilina). V letech 1989-1990 se toto zařízení vyměnilo za vlek TLV 12 (META SPORT Ostrava), na sjezdovce se objevilo umělé osvětlení a od roku 2000 máme i umělé zasněžování. Od sezony 2003/2004 bylo staré osvětlení svahu vyměněno za nové halogenové a těsně před Vánoci roku 2004 byla dokončena výstavba nové budovy rychlého občerstvení. Pravidelně jsou v lyžařském areálu pořádány závody ve snowboardingu SnowContest a v březnu rej karnevalových masek na lyžích Rampušák spojený s dobovým závodem lyžníků a různými soutěžemi.

V letech 1981-1983 se v souvislosti s generální opravou školní budovy postavila také tělocvična. Byla využívána hlavně základní a zvláštní školou a samozřejmě i členy tělovýchovné jednoty. V nynější době se cvičení ZTV věnuje vlastně jen p. Franc, který cvičí zájemce z řad dětí.

Je třeba zmínit se ještě o účasti dětí na putovních táborech a o jejich pěkných výkonech v celorepublikových závodech. Nezapomněli jsme ani na 100. výročí prvního lyžařského závodu v Orlických horách a zorganizovali v roce 1997 běh lyžníků v dobovém ustrojení a vybavení.

Bylo by asi zajímavé uvést jména zakládajících členů, jména všech, kteří k činnosti přispěli, jména vítězů různých závodů. Je jich opravdu hodně.

Vypsáno z kroniky TJ Sokol Sedloňov.

Odběr novinek OÚ

Počasí v Sedloňově

Vlhkost:
Vítr: -


/


/


/


/
KWeather is powered by Kaleidoscoop

Partneři