Oficiální prezentace: www.skisedlonov.cz

Adresa: TJ SOKOL Sedloňov, pošta Deštné v O. h., 517 91 Sedloňov

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TJ SOKOL Sedloňov provozuje lyžařský areál s vlekem a s lyžařskou školičkou pro děti.

Tradiční akce:

O pohár Sedloňova – silniční běh na 10 km ( roce 2020 již 50. ročník)

Rampušák – loučení se zimou – karneval na lyžích a závod lyžníků

Z historie TJ SOKOL

Tělovýchovná jednota  s názvem SOKOL SEDLOŃOV byla založena 15.3.1965. Měla v té době 45 dospělých členů a dalších šest, kteří přestoupili z okolních jednot. Předsedou se stal Luboš Duzbaba. Jejímu založení předcházela přestavba jedné třídy školy na tělocvičnu v roce 1964. Postupně se počet členů zvýšil na 85, z toho 15 mužů, 15 žen, 13 dorostenců, a 45 žáků a žákyň. Hrála se odbíjená na hřišti za školou, utkání v kopané, členové se zúčastňovali i brigád. V období 1968 – 69 činnost ochabovala, pravděpodobně i v důsledku nastalé politické situace. Po ustavení nového výboru byla v březnu 1971 činnost znovu obnovena. Přidávaly se i další aktivity, jako stolní tenis, šachy, turistika, pořádaly se taneční zábavy. V tomto roce se také uskutečnil 1. ročník běhu O pohár Sedloňova, kterého se zúčastnilo 17 závodníků. V rámci činnosti TJ se pořádaly dětské karnevaly, pálení čarodějnic, plavecké výcviky, společné výlety a další akce. O pouti vždy soutěž O nejsilnějšího muže a fotbalové utkání. 

V roce 1973  se konal 1. ročníku pochodu na 30 km Pašeráckou stezkou za účasti 60 turistů. V roce 1974 pořádal Sedloňov Zimní turistický sraz mládeže ČSTV. Sedloňovští sportovci se účastnili také spartakiád. V roce 1975 byli aktivními účastníky vystoupení v Humenném, v Dobrušce, Týništi nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou a také v Praze. Rok 1976 přinesl novou tradici Novoročních běhů, kterého se o silvestrovské půlnoci účastnilo 14 běžců. Tato tradice je živá doposud.

V roce 1977 byl počet členů TJ 115. Uskutečnil se také 1. ročník přejezdu na lyžích Po stopách Pašerácké stezky.

V roce 1979 se začalo uvažovat s výstavbou lyžařského vleku. Od roku 1981 začal fungovat přenosný vlek typ TLE a v roce 1990 byl nahrazen stabilním vlekem TLV 12. Na sjezdovce bylo instalováno umělé osvětlení, díky financím z tzv. zábranného fondu České pojišťovny byla zakoupena starší rolba na úpravu sjezdovky. Od roku 2020 funguje i umělé zasněžování. Před vánocemi roku 2004 byl uveden do provozu objekt pokladny a rychlého občerstvení.

Při generální opravě budovy školy v létech 1981 - 83 došlo k přístavbě tělocvičny. Tím zájemci o cvičení dostali další prostory vhodné ke sportování.

V roce 1997 slavil Sedloňov 100. výročí prvního lyžařského závodu v Orlických horách. Při té příležitosti byl zorganizován běh lyžníků v dobových kostýmech na historických lyžích.

V současnosti přetrvává tradice silničního běhu, karnevalu na ukončení zimy. TJ SOKOL stále provozuje svůj skiareál.